Rr: De Rada, p.n, 20000 Prizren, Republika e Kosovės
Tel: 029 222-327
shfmu.eminduraku@hotmail.com
Prevx 3.0Statistics summary for website
I pėrjetshėm qoftė kujtimi pėr Arsimtaren Norma
Postuar: 19.10.2014

E nderuara Familje Beqiri
E nderuara Familje Kryeziu nga Gjakova
Tė nderuar qytetar tė Prizrenit


Historiku i shkollės
Shkolla fillore "Emin Duraku" punėn e vet edukativo - arsimore e filloi nė Nėntor tė vitit 1955. Nė vitin e parė tė punės ka patur 19 paralele me 674 nxėnės tė regjistruar:
Parlamenti i Nxėnėsve
Detyrat kryesore e tė cilit janė tė zhvillimit tė demokracisė, ushtrimin dhe mbrojtjen e nxėnėsve dhe pėr tė zhvilluar bashkėpunimin me organizata tė tjera tė ngjashme nė qytetin tonė dhe mė gjerė.
Futbolli Femrat
Me ekipin e futbollit tė vajzave nga SHFMU "Emin Duraku" nga Prizreni (finalist nė turnirin ndėrshkollor tė organizuar nga Shoqėria Civile nė Gjakovė dhe Amabasada amerikane)dhe mėsim
Mėsimi nė kabinetin e Kimisė
Postuar: 03.12.2014

Gjate kėtij viti shkollor nė kabinetin e Kimisė nėn udhėheqjen e arsimtares Nehale Celina, me nxėnėsit e klasave tė VI-ta dhe VII-ta, mėsimi ėshtė zhvilluar dhe demostruar me eksperimentet e llojllojshme nga ana e arsimtares dhe nxėnėsve.Basketbollistėt
Pėr nder tė 100 Vjetorit  tė Pavarsisė sė Shqipėrisė u organizuan garat sportive nė disa disciplina  nė nivele Komunale, Regjionale dhe tė Kosovės ku mori pjesė edhe shkolla e jonė.
05 Shkurt 2015
Vizitė Monumenteve Historike nė Prizren: Nxėnesit e kalsės  V/4 bashkė me mėsuesen e klasės...

10 Janar 2015
Risi nė Sekcionin Parlamenti i Nxėnėsve: Edhe gjatė vitit shkollor 2014/2015 vazhdon punėn ...

19 Dhjetor 2014
In Memoriam Norma Beqiri : Lajm i kobshėm  pėr ndarjen e papritur tė kolegės sonė Arsimtares Norma   ...

03 Dhjetor 2014
Mėsimi nė kabinetin e Kimisė : Gjate kėtij viti shkollor nė kabinetin e Kimisė nėn udhėheqjen e  ...

27 Nėntor 2014
Dita e Flamurit : Programi kulturo- artistik i pergaditur nga nxėnėsit dhe mėsimdhėnėsit tė  ...

25 Tetor 2014
Nxėnėsit e Klasės II-2 nė vizitė Fabrikės sė Ēokoladės: Nga njėsia mėsimore nė klasė...

20 Tetor 2014
Nė Shtėpinė e Kulturės: Me datėn 20.10.2014 nxėnėsit e ciklit tė ulėt tė SHFMU "Emin Duraku" nga  ...

12 Tetor 2014
Ligjeratė mbi drogėn  dhe pasojat: Nė kuadėr tė vetėijsimit tė nxėnėsve nė luftėn kundėr drogės dhe pasojave tė saja ....

06 Tetor 2014
Fotografimi vjetor i nxėnėsve tė klasave tė I-rė 2013/2014: Galeria me nxėnėsit e shkollės ....

26 Shtator 2014
Dita e Parė e Shkollės 2014/2015: Me 1 shtator 2014 si nė shkollat tjera po ashtu edhe nė shkollėn ...

07 Qershor 2014
Takimet e Teatrove Shkollore: Nė Skėnderaj me 3,4 dhe 5 Qershor 2014,  performoi edhe trupa e .. .

02 Qershor 2014
Ekskurzioni i klasave tė V-ta: U organizua ekskurzioni pėr kl. V-ta nėn udhėheqjen e mėsueseve tė klasave.

29 Maj 2014
Pensionimi i mėsueses: Sot u pensionua mėsuesja shumėvjeqare e shkollės tonė Magbule Gorani. 

30 Prill 2014
Pilot-projekti: Drejtoria e shkollės nė  takim me ekspertin finlandez tė arsimit Markku Lepojärvi.

29 Prill 2014
Testi i intelegjencės: - Nė testin e intelegjencės "Eureka" tė organizuar nga Gjimnazi " Hasan Nahi "

28 Prill 2014
Basketbollistet Kampion: Kėtė vit Kampion i shkollave tė Komunės sė Prizrenit.

24 Prill 2014
RTK nė shkollėn tonė: Ekipi RTK-sė realizojė njė emision me nxėnėsit e dalluar tė shkollės ...
22 Prill 2014
Dita e Shkollės: u kremtua 59 vjetori i Ditės sė Shkollės. Me kėtė rast u dha  njė program i pasur  ...

22 Prill 2014
Zbukurimi i murreve tė shkollės: Punimet vazhdojnė edhe vikendit nė zbukurimin e mureve tė shkollės.

04 Prill 2014
Java Ekologjike - Nė aksion nxėnėsit nė pastrimin e qytetit tė Prizrenit

28 Mars 2014
Vizita nė Kolegjin "Mehmet Akif" : Me ftesėn e Drejtorisė  sė Kolegjit "Mehmet Akif" nė Korishė-Prizren...

24 Mars 2014
Little Mister Galaxy 2014: Nxėnėsi Milot Shatėr nga SHFMU "Emin Duraku" nga Prizreni ...

14 Shkurt 2014
Dita e Pavarsisė: U mbajt njė program  mjaft i pasur pėr nder tė Ditės sė Pavarėsisė.

Nr.1 i Revistės Ardhmeria 2013
Nr.2 i Revistės Ardhmeria 2014

Luten tė gjithė ata tė cilėt posedojnė ndonjė fotografi apo ndonjė material tjetėr nė lidhje me shkollėn qė mund tė kontribojnė nė pasurimin e web-faqės sė shkollės, tė na dėrgojnė kėto materiale nė e-mail adresėn e shkollės:

shfmu.eminduraku@hotmail.com

Ju falenderojmė pėr bashkpunim.

Vizitė Monumenteve Historike nė Prizren
Postuar: 05.02.2015

Nxėnesit e kalsės  V/4 bashkė me mėsuesen e klasės Llutvije Belloda Koro me datėn 21.01.2015 vizituan disa monumente kulturo historike tė Prizrenit.

1.Muzeun Arkeologjik Sahatkulla  shek.XV.
Nxėnesit vėzhguan eksponente arkeologjike tė kulturės  sonė tė lashtė...


Risi nė Sekcionin Parlamenti i Nxėnėsve
Postuar: 10.01.2015

Pėrbėrja e Parlamentit tė Nxėnėsve 2014/2015
Edhe gjatė vitit shkollor 2014/2015 vazhdon punėn Parlamenti i nxėnėsve nė kėtė shkollė...

Mbledhja e Kėshillit tė Parlamentit
Me 12.11.2014 u mbajt mbledhja me anėtarėt e Parlamentit tė shkollės, ku tė pranishėm ...

Shpėrndarja e dhuratave pėr nxėnėsit me gjendje tė rėndė ekonomike pėr Vitin e Ri 2015
Me datėn 19.12.2014 duke u mbėshtetur nga drejtori i shkollės Mr.Sc. Rrahim Bekteshi...

Ekspozita "Tė Njihemi me Botėn"
Nėn udhėheqjen e mėsimdhėnėsve Fėllanza Kirajtani dhe Selvije Lamaj, si dhe nė ...

Ngacmimet nė Shkollė
Mė 10.12.2014 u mbajt mbledhja me anėtarėt e Parlamentit tė shkollės, ku e pranishme ...
Programi kulturo- artistik pėr nder tė 28 Nėntorit
Postuar: 27.11.2014

Programi kulturo- artistik i pergaditur nga nxėnėsit dhe mėsimdhėnėsit tė SHFMU " Emin Duraku" pėr nder tė 28 Nėntorit ...

Lajm i kobshėm  pėr ndarjen e papritur tė kolegės sonė Arsimtares Norma Beqiri tronditi thellė nxėnėsit dhe mėsimdhėnėsit e SHFMU "Emin Duraku" nga Prizreni.
E kam shumė tė vėshtirė tė pajtohem me faktin se po mbaj fjalė mortore pėr njė kolege tė arsimit nė gjuhėn amtare, kolegen qė deri dje ishte pėrkrah nesh, E kam tė vėshtirė ta besoj, se po mbaj fjalim mortor pėr kolegen e shkollės sonė  Norma  tė cilin vdekja tinėzisht e ndau nga ne, nė kohėn kur ne tė gjithė dhe familja e sajė  kishin nevojė mė sė shumti pėr tė.
Arsimtarja Norma pėr herė tė parė nė shkollėn tonė filloi punėn me 1 Shtator 1978, ishte njė edukatore ...